Zamurované duše.

Autor: Zdenka Lacková | 1.6.2011 o 18:54 | (upravené 3.6.2011 o 17:05) Karma článku: 15,52 | Prečítané:  3142x

Zažili ste už niečo podobné?! Podobne absurdné, necitlivé, surové, nehorázne...?! Keď NIEKTO zámerne zalepí, zamuruje, zabetónuje, či iným spôsobom zabráni hniezdiacim vtákom prístup k vlastným mláďatám...?! Z akéhokoľvek dôvodu! Nedávno som niečo také na vlastné oči zažila... Tri zaživa zabetónované mláďatá škorca!!!

 

Kolega si ráno všimol, že hniezdo, ktoré obývali ešte deň predtým škorce, bolo odrazu zamurované. Matka - samička bezradne oblietavala zalepený otvor, vydávala srdcervúce zvuky a snažila sa vyslobodiť svoje vtáčie detičky... Bolo viac ako jasné, že mláďatá ostali uväznené v hniezde a človeka (?), ktorý tento hrozný čin urobil, to vôbec netrápilo. Čo je však zarážajúce na celom tomto „murárskom diele“?

Zamurované hniezdo (biely obdĺžnik v múre)
Zamurované hniezdo (biely obdĺžnik na múre)

 

  1. Budova, na ktorej k tejto hanebnosti došlo, patrí, resp. si ju prenajíma, súkromá materská škola, ktorá vyučuje metódou Montessori a učí, okrem iného, láske k prírode a kúsok nad ňou sa nachádza malý zverinec (!)

  2. Táto škôlka sa nachádza v chránenom areáli Botanickej záhrady (!)

  3. Majiteľ škôlky má titul MVDr. (!)

Hniezdo sa nachádza na stene budovy, okolo ktorej každý deň chodia mamičky s deťmi. Žeby niekomu vadilo, že vtáčiky stenu a okolie špinili a dal príkaz na zamurovanie hniezda? Na druhej strane budovy je totiž takýchto „dier“ v stene viac, tie však nevadili nikomu a ostali nezamurované.

Čo k tomu dodať. Snáď iba to, že niektorí ľudia si už zamurovali do stien aj svoje duše a necítia, nevnímajú, nežijú… iba počítajú…

 

P.S.Po našom zásahu sa podarilo zachrániť mláďatká a mamička mohla opäť kŕmiť svoje detičky, ktoré o pár dní vyleteli z hniezda.

 

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

EKONOMIKA

Kedy dostanete 13. a 14. plat? Fico podporil Dankov návrh

Koalícia sa zrejme dohodne na úľavách.

PLUS

Školákov učí jesť zdravo. Bez cukru či bielej múky

Niekdajší šéfkuchár v hoteli je teraz vedúcim školskej jedálne.

KOMENTÁRE

Kresťanstvo stojí v otázke homosexuality na križovatke

Neudržateľnou sa stala argumentácia Bibliou.


Už ste čítali?